cvičíme.cz

od bolestí zad k dobré kondici

Články o cvičení

Předplatné - dárek

predplatne-darek1
Nechte si ho nadělit.
Nadělte ho blízkým.
Poukaz přijde mailem.

Pilates ve dvoře

Individuální cvičení

Řešení potíží pohybového aparátu. Pod vedením MUDr. Dušana Šponara. Více...

Přidat web do oblíbenýchPřidat stránku do oblíbenýchSdílet tuto stránku (Facebook, Twitter ...)Odeslat tuto stránku mailem
Pilates Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Dušan Šponar   
Úterý, 10 Říjen 2006 23:13
seznam kapitol
Pilates
Princip cvičení Pilates
Ukázková sestava Pilates
Naše kurzy Pilates
Všechny strany

Vznik a původ metody Pilates

Joseph Hubertus Pilates

Cvičební systém Pilates vede k posílení a protažení svalů celého těla a využívá přitom vyvážené spolupráce těla a mysli. Zakladatel metody Joseph Pilates (1880 - 1967) se narodil v Německu blízko Dusseldorfu. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání. Od mládí vytrvale posiloval svoji tělesnou kondici a postupně vypracoval Pilates - cvičební systém, který ho proměnil ve všestranného sportovce.


pilates2Už ve čtyřicátých letech si cvičení Pilates získalo popularitu u profesionálních tanečníků a herců v New Yorku jako užitečné kompenzační cvičení. Dnes se zajímá o Pilates stále větší množství lidí, kteří jsou unaveni z atmosféry konvenčních fitcenter či cvičebních studií zaměřených aerobik. K příznivcům Pilates se přidávají taky fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.


Účinky Pilates:
Po 10-ti lekcích ucítíte rozdíl.
Po 20-ti lekcích rozdíl uvidíte.
Po 30-ti lekcích budete mít celé tělo nové.
Joseph Hubertus Pilates
 
 
Simplweb - Joomla 1.5 Website Hosts